«ХортА» презентувала реконструйовану палату для маленьких сиріт

DSC_1698

 

Чужих дітей не буває! Сьогодні ми зробили чудову справу – презентували повністю відремонтовану палату для малят, яких батьки покинули при народженні, у центральній районній лікарні Василівки. Благодійний проект «Парасолька», ініційований спортивним клубом «Хорта», кілька місяців займався реконструкцією цього боксу. Історія почалася з двох маленьких братиків – Андрійка та Сергійка, які потрапили до Василівки із запорізької обласної дитячої лікарні.

 

DSC_0003-Приїхавши сюди в лікарню ми зіткнулися з умовами не придатними, для того щоб в них перебували діти, у яких немає батьків, які самотні у цьому світі. Стіни були пошарпані, лінолеум на підлозі протертий. Все було в стані критичному. Меблі старезені. Дітей купали в тазику. Постійні проблеми з гарячою водою та опаленням. Нам дуже хотілося, щоб це виглядало інакше. Тому ми вирішили допомогти, – розповідає керівник благодійного проекту «Парасолька» Ірина Лосєва.

 

Заручившись підтримкою районної влади, активісти одразу почали втілювати план в життя. Палата зазнала капітальної реконструкції – стіни обшили гіпсокартоном та пофарбували, підлогу вкрили ламінатом, замінили двері, завезли нові меблі. А головна гордість – відремонтований санвузол, де з’явилася нова ванна й інша необхідна сантехніка та бойлер для підігріву води.

 

-Дітки зазвичай находяться тут по кілька місяців, буває два-три, і навіть п’ять – розповідає головний лікар Василівської центральної районної лікарні Валерій Сапа, – тому DSC_1679дуже важливо щоб у них були належні умови. За минулий рік пройшло через цю палату п’ять малят – дітей покинутих. Троє з них потім вирушили до притулку, а двоє  були усиновлені. За  цей рік вже четверо дітей покинутих у нас було.

 

Переобладнати палату для маленьких сиріт вдалося стараннями сотень небайдужих людей. Левову частку коштів на ремонт виділив спортивний клуб «Хорта», ще частину назбирали за допомогою соціальних мереж. Багато людей допомагали хто чим може – одні безкоштовно майстрували меблі та  шили постільну білизну, інші приносили речі першої необхідності – підгузки, одяг, суміші.

 

DSC_0012– Ініціатива йшла від спортивного клубу «Хорта», але я дякую всім людям, які відгукнулися. Це сотні людей, які не «лайком» а конкретними діями, перерахуванням коштів, будь-яких матеріальних цінностей, підтримали цей проект. Хочу зазначити, що місцева влада в особі голови районної ради підтримала ініціативу всебічно, і дозволили нам здійснити цей проект, – відзначає голова правління спортивного клубу «ХортА» Антон Карнаух, – Спираючись на активність суспільства, у нас є підстави вважати, що ми можемо і надалі підтримувати цих малюків. Ми побачили, що ця проблема актуальна і важлива. Ми відчули,  що є відгук громадськості. І я впевнений, що ми  разом зможемо взяти  на себе забезпечення цієї палати!

 

Новенька палата дуже відрізняється від решти лікарні. Цей контраст підштовхнув районну владу на проведення ремонту в інших приміщеннях. На це з районного бюджету виділили 190 тисяч гривень. Ми дуже пишаємось, що наша спільна ініціатива знайшла таке чудове продовження!

 DSC_1681

Ми зацікавлені в такому результаті. І це нас підхлеснуло, депутати районної ради прийняли рішення додатково виділити бюджетні кошти для продовження ремонту дитячого відділення. Створення більш комфортних умов для перебування тут дітей, які лікуються, придбання нового інвентарю, – зазначив голова Василівської районної ради Денис Калінін, – Дякуємо дуже клубу «Хорта» за підтримку. Для нас це перший такий досвід і я можу точно сказати, що в районі таких умов у нас ще ніде не було! Нам є до чого прагнути!

 

Відзначимо, що подібного досвіду на було не лише у Василівському районі, а й в області взагалі. Тож маємо надію, що інші активні запоріжці і надалі підтримають нашу ініціативу.

 

penchuk– Ми дуже хочемо, щоб проект «Парасолька» тривав довго. Сподіваємось на те, що таких діточок буде мало, відмовлятися від дітей будуть все менше і менше. Але якщо вже так сталося, то небайдужих людей дуже багато – чужих дітей не буває. Я впевнена, що допомагати будуть не тільки в Василівці. Хотілося б щоб почули інші райони інші міста, інші лікарні і люди в усій області зрозуміли, що таким діткам треба допомагати, – каже партнер проекту «Парасолька» Інна Пенчук.

 

Першим мешканцем оновленої палати стане тримісячний Ілля, який півтора місяці перебуває в Василівської лікарні. Тут малюк буде чекати своїх нових батьків – вже є люди, які готові усиновити хлопчика. А ми віримо, що таких історій з чудовим кінцем буде більше. А ще мріємо, що палата для новонароджених сиріт буде пустувати якомога частіше.