Ірина Лосєва: «Ми, дорослі, готові віддати дітям парасольку, щоб захистити»

DSC_0003

Спортивний клуб «Хорта» презентував палату для малюків, покинутих батьками при народженні, яка була реконструйована в рамках благодійного проекту клубу – «Парсолька» у Василівській центральній районній лікарні.
Очолила благодійний фонд лікар-офтальмолог Ірина Лосєва, яка стала справжньою «хрещеною феєю» для маленьких сиріт. Як з’явилася ідея такого проекту, і яким чином його реалізовували – Ірина розповідає від першої особи.

 

Все було в критичному стані

Перший раз ми сюди приїхали, щоб зустрінеться з Андрієм і Сергієм – це два брати, від яких відмовилися батьки. Ми з ними познайомилися в обласній дитячій лікарні  Запоріжжя, а потім їх перевели сюди. Приїхавши сюди в лікарню ми зіткнулися з умовами не придатними, для того щоб діти, у яких немає батьків, які самотні на цьому світі, перебували в таких умовах. Стіни були обшарпані. Лінолеум на підлозі протертий. . Меблі –  хисткі. Все було в критичному стані. Дітей купали в тазику. Проблеми з гарячою водою постійні і з опаленням, тому ми вирішили допомогти. Нам дуже хотілося, щоб це виглядало інакше.

 

Поки у них немає батьків, ми взяли на себе обов’язок піклуватися про них

Ми вирішили зробити умови, максимально наближені до домашніх. Щоб діти могли відчути тепло, турботу про себе вже з перших днів. Поки у них немає батьків, ми взяли на себе такий обов’язок піклуватися про них. Тут не було раковини, ванна була іржава, дітей в ній неможливо було купати. Ми замінили ванну, унітаз, встановили бойлер – ремонт зроблено  капітальний.

Парасолька символізує захист – для дітей це перший  дах над головою

За  ініціативи СК «Хорта» ми створили проект, який назвали «Парасолька». Ми хотіли, щоб наш проект ніс тільки позитив, а парасолька символізує захист – для дітей це перший дах над головою. Ми, дорослі, готові віддати дітям парасольку, для того щоб захистити, вберегти. Ми хочемо, щоб парасолька була над кожною дитиною, яка залишилася без захисту в цьому світі. Ми в соцмережах розмістили групи, де відкрили збір на ремонт палати. Люди відгукнулися не тільки фінансово, молоді матусі чим могли  могли допомагали – приносили речі пелюшки, памперси, засоби особистої гігієни. Наприклад, дівчатка самі пошили постільну білизну, меблі нам зібрали безкоштовно, ліжечка нам віддали сім’ї, у яких вже виросли діти.

Було приємним сюрпризом те, скільки людей відгукнулися

Все необхідне ми збирали в найкоротші терміни. Батьки, це перші люди які розуміють, що це таке коли діти без захисту, без допомоги. Для нас було приємним сюрпризом  те, скільки людей відгукнулися допомогти, тому що ситуація в країні зараз не проста. Для багатьох у кого є свої діти – це нелегко. Але, тим не менш, нам і фінансові були перерахування, ми зібрали деяку суму. Повну ж суму взяв на себе спортивний клуб «ХортА».

Дітки, у яких немає батьків, не будуть тепер самотні

Ми хочемо допомагати дітям на постійній основі. Ми будемо забезпечувати  їх усім необхідним – це підгузки, суміші, медикаменти. Якщо буде необхідна допомога вузьких фахівців – знайдемо. Виявляється у Василівці з цим проблема, наприклад тут немає невропатолога. Ми будемо надавати допомогу в повному обсязі. Дітки, у яких немає батьків, вони не будуть тепер самотні.