Місто енергетиків стало центром японської боротьби сумо

DSC_0218

 

11 березня Енергодар став столицею традиційної японської боротьби сумо. DSC_0145На базі спортивного комплексу Запорізької атомної станції розіграли нагороди першості області з цього екзотичного виду спорту. Організатором змагань  виступив спортивний клуб «Хорта», який є офіційним представником національної федерації сумо в Запорізькій області.

 

Цього року чемпіонат області зібрав рекордну кількість юних суматорі – дві сотні з багатьох районів Запоріжжя. Це результат плідної роботи тренерського штабу збірної області, який DSC_0031впроваджує японську боротьбу на базі секцій з інших видів єдиноборств.  Відзначимо, що більшість спортсменів не займаються виключно сумо, а практикують боротьбу, дзюдо й інші види єдиноборств. Для них японське бійцівське мистецтво – спосіб покращити тактичну майстерність, отримати додаткову змагальну практику та  навчитися чомусь новому.

 

В рамках першості області було розіграно тридцять комплектів нагород у  трьох вікових категоріях: юнаки 2002-2004 р.н., DSC_0132дівчата 2002 р.н. и молодше, юнаки 2005 р.н. и молодше, а також у командних змаганнях. Старт в Енергодарі став першим етапом відбору до чемпіонату України, де формуватимуть національну збірну на міжнародні старти. У Запоріжців є всі шанси потрапити на них, адже за підсумками минулого сезону наші суматорі побували на п’єдесталах пошани світових і європейських змагань, та  посіли друге місце в України, серед всіх осередків сумо – розповів головний тренер збірної Запорізької області з сумо Роман Білка.

 

Під час урочистого відкриття змагань відзначили кращих представників запорізького сумо. Спеціальні фірмові рушники від спортивного клубу «ХортА» отримали дворазова чемпіонка світу,DSC_0166 семиразова чемпіонка Європи Карина Колесник, чемпіони Європи Анатолій Бобнєв, Андрій Пащенко, Данило Бескуцький, Анастасія Соболь , призери континентальної першості Олександр Соколик, Валерія Скрипник, Вікторія Гончаренко та Данило Капранчук.

 

Досягнення цих спортсменів – краще підтвердження того, що сумо в Запорізькій області активно розвивається, відзначив DSC_0163голова правління спортивного клубу «ХортА» Антон Карнаух, за його словами сумо їсти стали одними з лідерів регіону, серед не олімпійських видів спорту, за кількістю нагород зароблених на міжнародних і національних стартах.