Привітали чемпіона

zamotaev-4

 

Із золотом міжнародного 69-го турніру Странджа повернувся з Болгарії запорізький боксер Дмитро Замотаєв. Вперше найвища нагорода одного з найпрестижніших і найстаріших турнірів в світі боксу приїхала до Запоріжжя! За ініціативи міської федерації боксу урочиста зустріч чемпіона і його тренера відбулася в Класичному приватному університеті. Зоряному дуету підготували не лише традиційні хліб-сіль, але й грошові премії та подарунки. Чимало теплих слів пролунало й на адресу Заслуженого тренера України Олександра Трюхіна, який в цього дня відзначав свій 50-річний ювілей.

– Ви показуєте реальний результат для міста і області, це велике досягнення. Такий боксер як Дмитро Замотаєв у дорослій вікової категорії в нашій області один, – зазначив, вітаючи переможця, президент Запорізької міської федерації боксу Володимир Сосуновський.

У свою чергу Олександр Трюхін розповів, що золото престижного міжнародного турніру навіть для нього стало несподіванкою.


-Це один з найсильніших турнірів в Європі і світі, на ньому було представлено 34 країни, це як міні Олімпійські Ігри – і Азія і Європа і Америка. Приїхали перші номери своїх країн. Діма на тлі всіх інших спортсменів виглядав досить впевнено, незважаючи на те, що напередодні у нас була травма не велика, хворів трошки. Але ми дуже добре готувалися і це дало свій результат. Я, чесно, не очікував, що так вийде, що після хвороби йому вдасться так виступити, – поділився ЗТУ Олександр Трюхін.

Сам Дмитро впевнений, важливу роль в його успішному виступі відіграла присутність поруч тренера і підтримка земляків.

– Дуже дякую за вашу підтримку, вона там дуже відчувалася. Спасибі, що знайшли кошти для поїздки тренера, це було дуже важливо. Ззробили йому такий подарунок на День Народження! – розповів Дмитро Замотаєв під час прес-конференції, – Перемога на турнірі «Странджа» – це важливий результат, він надав мені якоїсь впевненості після невеликої перерви, яка була після чемпіонату світу. Я сам собі довів що можу виступати на хорошому рівні -Золота медаль додала впевненості.

Подальшу підтримку перспективному боксеру і його наставнику пообіцяла і начальник управління молоді, фізичної культури і спорту Запорізької облдержадміністрації Наталія Власова, яка також взяла участь в заході.


– Ми покладаємо великі надії на Дмитра Замотаєва. 2020 рік не за горами, і ми дуже хочемо бачити тебе на Олімпійських Іграх. На жаль обласний бюджет не може охопити всіх спортсменів, але таких спортсменів як Дмитро Замотаєв ми просто зобов’язані підтримувати, адже він демонструє стабільний результат – минулого року  це бронза чемпіонату Європи, в цьому році золото турніру Станджа. Тому я гарантую що в цьому році ти будеш стипендіатом Губернатора. Виділено 900 тисяч гривень на стипендії для спортсменів вищої спортивної майстерності. 25 спортсменів отримуватимуть цю стипендію, в тому числі і Дмитро, – розповіла Наталія Власова.

В урочистій зустрічі Дмитра Замотаєва і Олександра Трюхіна взяли участь заступник директора департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради Едуард Багіров, директор ЗО ШВСМ Олексій Гацуля, голова правління Асоціацій Спортивних Організацій та СК «ХортА» Антон Карнаух,  член правління Асоціацій Спортивних Організацій Інна Пенчук.

– Це насправді дуже велике досягнення і приємно спостерігати, як запорізькі спортсмени вписують себе в історію боксу. Хочемо вас запрошувати, щоб ви ділилися досвідом з іншими спортсменами і в рамках Асоціації спортивних організацій, та інших форматів. Тому що такі досягнення це не тільки показник в боксі, це наполегливість і цілеспрямованість, дуже важливо давати іншим спортсменам такий приклад, – зазначив Антон Карнаух.

З турніру Странджа для Дмитра Замотаєва стартував не лише новий сезон, а й Олімпійський цикл. Уже в квітні спортсмен візьме участь у матчевій зустрічі трьох країн (Китай, Узбекистан, Казахстан, Україна), яка відбудеться в Харкові. Потім заплановано участь в турнірі на призи Президента Казахстану.

 

«ЗА!спорт»