Сумоїсти «Хорти» допомогли збірній України виграти чемпіонат Європи

sumo-euro-18
Український тайфун пронісся над Будапештом – наша національна збірна не залишили конкурентам жодних шансів на чемпіонат Європи з сумо, що приймала цими вихідними столиця Угорщини. Перше командне місце українських суматорі знов підтвердило високий статус нашої збірної, і особливо приємно що свій внесок в це зробили й представники Запорізької області – вихованці спортивного клубу «ХортА».

Велику ставку тренерський штаб національної збірної робив на лідера СК «ХортА» – дворазову чемпіонку світу Карину Колесник. Свого наставника дівчина не підвела, додавши до семи титулів чемпіонки Європи ще два! Золоті медалі континентальної першості Карина здобула у змаганнях юніорок (спортсменки до 18 років) та молоді (спортсменки до 21 року). Та з особливою увагою тренери спостерігали за виступом Колесник у змаганнях дорослих, адже в найближчі роки на дніпрорудненську спортсменку ляже відповідальність захищати честь країни на головних стартах світу у цій віковій категорії. У Будапешті Карина підтвердила покладені на неї сподівання, спортсменка якій щойно виповнилося 18 років, впевнено проходила одну за одною досвідчених суперниць. І це при тому, що у категорії 65 кг Колесник була не лише наймолодшою, а й найлегшою з конкуренток, наразі вага спортсменки становить 60 кг.

Я коли побачив цих жінок, чесно кажучи, злякався за Карину, – розповідає наставник спортсменки ЗТУ Роман Білка, – вони не лише фізично більші, а ще й мають набагато більше досвіду. У цій ваговій категорії за медалі сперечалися кілька учасниць та навіть медалістка Всесвітніх Ігор (а це аналог Олімпіади для представників не олімпійських видів спорту, – прим.авт.) . Але Карина впоралася із завданням, показала чудову боротьбу. І лише у фіналі програла полячці, певно далася в знаки втома, адже за кілька днів вона провела більше десяти поєдинків. Та й сріблом у змаганнях дорослих я задоволений, торік у цій категорії ми вибороли бронзу, тож маємо куди рости наступного року!
Таким чином Карина Колесник повертається додому у статусі дев’ятиразової (!) чемпіонки Європи, та зі сріблом у змаганнях дорослих.

Підтримала успішний виступ старшої колеги і ще одна вихованка «Хорти» та Романа Білки – Ірина Дорошенко. Дівчина вперше брала участь в чемпіонаті Європи. І звісно дуже хвилювалася. Стартувавши зі змагань серед спортсменок до 16 років у вазі 55 кг, Іра посіла друге місце. Ця медаль надала нашій спортсменці впевненості у власних силах, і вже на змагання молоді (а це дівчата до 21 року), наша молода сумоїстка вийшла із зовсім іншим настроєм. Провівши вісім поєдинків Ірина Дорошенко вперше у своїй кар’єрі стала чемпіонкою Європи!

Ще два золота поклав до скарбнички України інший представник СК «ХортА», мелітополець Сергій Соколовський. Спортсмен, який торік захищав честь України на Всесвітніх Іграх, виступав у над престижній абсолютній ваговій категорії. Наш богатир вкотре підтвердив високий клас, здобувши дві золоті медалі в змаганнях молоді та дорослих.

Бронзою доповнив комплект запорізьких нагород 15-річний Олександр Соколик з Енергодара. Виступаючи серед хлопців до 16 років, спортсмен став третім у ваговій категорії понад 115 кг.

Таким чином представники Запорізької області приносять вісім нагород до медальної скарбнички збірної України – це не лише солідний внесок у перше командне місце нашої команди, а й суттєвий заділ на чемпіонат світу, який влітку цього року прийматиме Тайвань.

Вітаємо спортсменів, їх наставників та всіх, хто сприяв підготовці сумоїстів до континентальної першості, із цим високим результатом! Пишаємось вами та зичимо нових перемог!